A Preventív gerinc és stretching tréner képzésen a magas fokú elméleti anyag ismertetésén túl, a gyakorlati anyagokban szisztematikusan, egymásra épülő progressziós szintek oktatásával bemutatjuk az egészséges gerinchez szükséges „core” stabilizáló, gerincmobilizáló, illetve a végtagokat erősítő, nyújtó és mobilizáló gyakorlatokat.
Preventív gerinctréner modul
Ebben a modulban széles körű és mélyreható betekintést nyújtunk a gerinc egészségének és stabilizációjának a témakörébe, a résztvevők részletesen megismerkednek a gerinc anatómiájával.
A modul kitér a core stabilizációs gyakorlatokatra is, melyek célja a core izomzat erősítése és stabilizációja. A tartáselemzés és -megfigyelés során a résztvevők megtanulják értékelni és észlelni a helytelen testtartásokat, majd ennek alapján hatékony korrekciós módszereket alkalmazni.
A tananyagegység részét képezi a fázisos izmok és izomtesztek elemzése, az elongációval és mobilizációs gyakorlatokkal való megismerkedés, valamint a stabilizációs gyakorlatok ismertetése testhelyzetenként és a vállöv- és vállízületi rendszer és annak stabilizációs gyakorlatainak ismertetése.
A preventív gerinc óratartás szabályrendezésének ismertetése és az ergonómiai alapelvek elsajátítása segít abban, hogy a résztvevők hatékonyan és biztonságosan vezethessék óráikat, minimalizálva ezzel a gerinc- és testtartási problémákat.
Végül, a gyakran előforduló gerincbetegségek ismertetése révén a képzés résztvevői kiterjedt tudást szereznek a gyakori gerincproblémákról, és képesek lesznek azok megelőzésére és kezelésére is.
Stretching modul
Ez a modul alapos betekintést nyújt a stretching különböző aspektusaiba és gyakorlati alkalmazásaiba. Így részletesen taglalja a stretching célját és hatását a rugalmasság növelésében, valamint kitér az indikációkra (mikor ajánlott), és a kontraindikációkra (mikor kerülendő) is.
A tananyagrész továbbá vizsgálja a stretching hatásmechanizmusai mögötti neurofiziológiai folyamatokat, a különféle reflexmechanizmusokat és kitér a kötőszövet és stress-strain görbe elemzésére is.
A képzés során a résztvevők megismerkednek a különböző stretching típusokkal, beleértve a dinamikusan végzett aktív stretching technikákat, a passzív- és aktív statikus stretching technikákat, valamint a prekontrakciós stretching módszereket.
A modul elvégzésével elsajátíthatók a csoportos stretching órák tervezési elvei és a hatékony szabályrendszere, amelyekkel a résztvevők inspiráló és biztonságos stretching órákat tarthatnak.
A modul tehát komplex módon foglalkozik a stretchinggel, az elméleti tudást gyakorlatias és könnyen alkalmazható gyakorlatokkal ötvözve.