Részvételi feltételek
A felnőttképző a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. Törvény 13. § (1) bekezdése alapján, a 11/2020 (II. 07) Kormányrendeletben meghatározott tartalommal, a résztvevővel köteles felnőttképzési szerződést kötni. A felnőttképzési szerződést az engedélyhez kötött felnőttképzési tevékenység esetén írásban kell megkötni. Az engedélyhez nem kötött képzések esetén szerződéskötésnek minősül az Általános szerződési feltételek (ÁSZF) résztvevő általi elfogadása a jelentkezési lap beküldésével egyidejűleg. A jelentkezési lap beküldésével, valamint ezzel egyidejűleg az ÁSZF elfogadásával a Résztvevő kötelezettséget vállal arra, hogy a képzésben részt vesz, a képzés tandíját a képzőnek megfizeti.
Résztvevő a képzésbe való bekapcsolódáshoz köteles pontosan és hiánytalanul megadni a képző által kért, a Felnőttképzési Adatkezelési Rendszerbe (FAR) feltöltendő adatait.
A Felnőttképzési szerződés
A képző az engedélyhez kötött, szakmai képesítés megszerzésére irányuló képzések esetén köteles a résztvevővel a felnőttképzési szerződést írásban megkötni. A felnőttképzési szerződésnek tartalmaznia kell az alábbiakat:
- a képzés megnevezését és óraszámát,
- a képzés
b.a.) év, hónap, nap szerinti kezdési és befejezésének tervezett időpontját, figyelembe véve az előzetesen megszerzett tudás beszámítását,
b.b.) a zárt rendszerű elektronikus távoktatás kivételével - haladásának tananyagegységekre bontott ütemezését, - a képzés elvégzésével megszerezhető dokumentum megjelölését,
- a képzés során nyújtott teljesítmény ellenőrzésének, értékelésének módját, valamint ha a képzéshez vizsga kapcsolódik, a vizsgára bocsátás feltételeit,
- a megengedett hiányzás mértékét és ennek túllépése esetén a képzésben részt vevő személyt érintő következményeket,
- a képzési díj - ha a képzéshez vizsga kapcsolódik, és a vizsga megszervezésére a felnőttképző jogosult, a vizsgadíj és az esetlegesen szükséges javító- és pótlóvizsga díjának - mértékét és fizetésének módját, figyelembe véve az előzetesen megszerzett tudás beszámítását, valamint a képzési díj megfizetésének a képzés megvalósítása teljesítésével arányban álló ütemezését,
- a képzéshez nyújtott támogatás összegének költségvetési és európai uniós források szerint történő feltüntetését,
- a képzés keretében nyújtott ösztöndíj mértékét és folyósításának feltételeit,
- a képzésben részt vevő személy és a felnőttképző szerződésszegésének következményeit.
A felnőttképző a képzési díjat egy összegben köteles meghatározni a felnőttképzési szerződésben, továbbá a felnőttképzési szerződésben feltüntetett képzési díjon felül más jogcímen további díjat ‒ ide nem értve a mulasztott foglalkozás pótlásának és a sikertelen vizsga megismétlésének díját ‒ vagy költséget nem állapíthat meg a képzésben részt vevő személy terhére.
Előzetesen megszerzett tudás beszámítása
Tájékoztató az előzetesen megszerzett tudás beszámításáról innen tölthető le.
A képzés díja, fizetés
Jelentkezési információk részletesen (bankszámlaszám, tudnivalók) itt találhatók.
Késedelmes fizetés esetén a Ptk. 6:155. § (1) bekezdése szerinti kamat fizetendő.
Részvétel és a megengedett hiányzás mértéke, túllépésének következménye
A képzés lezárása
Az IWI az engedélyhez kötött és a bejelentett képzések elvégzéséről a Felnőttképzési Adatkezelési Rendszeren keresztül Tanúsítványt állít ki. Az engedéllyel rendelkező szakmai képzések sikeres elvégzéséről kiállított tanúsítvány feljogosítja a résztvevőt arra, hogy akkreditált vizsgaközpontban képesítő vizsgát tegyen, és ezáltal államilag elismert képesítést szerezzen.
Adatkezelés
az IWI Project Kft. adatkezelési szabályzata
az IWI Európa Wellness Kft. adatkezelési szabályzata
Az IWI Project Kft. és az IWI Európa Wellness Kft. kötelezettséget vállal arra, hogy a személyi adatokat – a törvényben meghatározott kivételektől eltekintve – harmadik személy számára csak a Résztvevő írásbeli hozzájárulásával adja ki.
Panaszkezelés
Iroda: 2600 Vác Zrínyi M. u. 39/b
Nyitvatartása: H-Cs 8:30-16:30 és P: 8:30-14:00
Tel/Mail: +36 (27) 502 505; info@iwi.hu
A panaszokat az IWI kivizsgálja és törekszik annak rendezésére, kijavítására.
Fogyasztóvédelmi panasz esetén a Pest megyei Békéltető Testülethez fordulhat. A kérelmet a http://panaszrendezes.hu honlap online kérelem küldése menüpontján, postai úton, vagy a PMKIK hivatali kapun keresztül küldhetik be a Pest Megyei Békéltető Testülethez.
Elérhetőségek
Levelezési cím: Pest Megyei Békéltető Testület, 1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. 4.em.2.
Hivatali kapu/KRID: 560351920