TARTSD NAPRAKÉSZEN TUDÁSODAT!
Fitness Trend Magazin

A böjtről orvosi szemmel - 1. rész
A böjtöt körülbelül az i. e. 5. század óta alkalmazzák terápiás céllal, amikor Hippokratész görög orvos az ételtől és italtól való tartózkodást javasolta azoknak a betegeknek, akik bizonyos betegségtüneteket mutattak. De vajon milyen előtörténete van, mióta van jelen életünkben?
A böjt az, amikor egy bizonyos ideig nem eszünk semmit. Gyakran orvosi vagy egészségügyi okokból, vagy fogyókúra céljából böjtölnek. Sok más ember számára a böjt a vallási szertartás fontos része.
A böjt lényegében megtisztítja a szervezetünket a méreganyagoktól, és olyan folyamatokra kényszeríti a sejteket, amelyek általában nem stimulálódnak, ha az ételekből származó üzemanyag folyamatos áramlása mindig jelen van. Amikor böjtölünk, a szervezet nem jut hozzá a szokásos módon a glükózhoz, így a sejtek kénytelenek más eszközökhöz és anyagokhoz folyamodni az energiatermeléshez.
Milyen élettani hatásai vannak a böjtnek? Hogyan reagál a szervezet az időszakos és a folyamatos kalória megvonásra? Mire jó a böjt és mik az ellenjavallatok? A videósorozat második részét ITT tekintheted meg.